אחרי 50 שנה, לראשונה ד"ר חגי בן ארצי עלה והתפלל בהר הבית

אחרי חמישים שנה ד"ר חגי בן ארצי עלה והתפלל בהר הבית: "אף פעם לא זכיתי"

ההיסטוריון ד"ר חגי בן-ארצי עלה להר הבית והתרגש לאחר שהשתתף לאחר תפילת מנחה במניין בהובלת רבני ישיבת הר הבית, הרב אליהו ובר והרב אלישע וולפסון.

"פעם ראשונה התפללתי תפילה בהר הבית כראוי. תפילת לחש, חזרת הש"ץ ובמקום 'אמן', אמרנו "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד". אף פעם לא זכיתי. 50 שנה אני עולה להר הבית בזכות חותני מנחם בן ישר ז"ל, זקן העולים להר הבית, אבל עד ביום לא זכיתי לתפילה כמו שצריך. הפעם הלכתי לבד בלי קבוצה, נכנסתי ובדיוק התחלתם להתפלל", סיפר בסיום העלייה לרבני ישיבת הר הבית.

"ריבונו של עולם, בית מקדש אנחנו צריכים", הכריז בקול ד"ר בן ארצי. "בכל בתי הכנסת ששרים "לשנה הבאה בירושלים הבנויה", אני מתעצבן. אני שר: "לשנה הבאה בבית המקדש". כתבתי על מלחמת יום כיפור שהיא נועדה לעורר אותנו ולזעזע בשלושה נושאים: תנועת התשובה, תנועת ההתנחלות ותנועת העלייה להר הבית. יש כאלה שחזרנו בתשובה, ויש דתיים שלא חזרו להתיישבות. ויש מתנחלים שעוד לא חזרו להר הבית.

"אנשים מתפלאים לשמוע אותי אומר שהמכה הזו היתה מגיעה לנו", הוא מתייחס למלחמת יום כיפור. "אבל זו האמת, ישבנו ולא עשינו שום דבר. הקדוש ברוך הוא זעזע אותנו. חצי מיליון חוזרים בתשובה, חצי מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון, ובקרוב גם חצי מיליון עולים להר הבית. צריך להגיע לחצי מיליון עולים להר הבית".

הוא ציין שלאחר מלחמת ששת הימים, כתב חותנו מאמר בו הוא הוכיח שאין כל ספק בזיהוי של כיפת הסלע במקום קודש הקודשים. "אני תמיד אומר שמותר להתנגד לעלייה להר הבית מטעמים שונים, אבל אסור לומר שאנחנו לא יודעים איפה היה בית המקדש. אתה עושה צחוק מעצמך", אמר בן-ארצי.

עוד סיפר ד"ר בן ארצי בכובעו כהיסטוריון כי אכן בשחרור הר הבית, כל הדתיים חיפשו מיד את הכותל המערבי. "מי היחיד שלא ירד מהר הבית? מוטה גור. הוא גם התעקש מול דיין שמסדר בניצחון יהיה בהר הבית, והוא אכן היה כאן. הוא הציל את כבודנו".

 

נהניתם?! שתפו...

שתפו בווצטאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו באימייל
שתפו בטוויטר

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.