וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים… 

ספר ישעיהו,  ב', ב'

שקופית קודמת
שקופית הבאה
ישיבת הר הבית

ישיבת הר הבית

ישיבת הר הבית (ע"ר)

כבר למעלה מ-6 שנים, תלמידי ישיבת הר הבית בראשות הרב אליהו ובר, ובנשיאות הרב חיים עוזר חייט עולים מידי בוקר להר הבית בטהרה לתפילת שחרית ולימוד דף יומי בתוך ההר.

בתחילת שנת תשפ"א, הוקם כולל דרישת ציון בראשות הרב אלישע וולפסון.

אברכי הכולל והישיבה עולים בטהרה בכל יום ויום בבוקר ובצהריים לשיעורי תורה ולתפילת מנחה בהר הבית. מתוך כך, רבים עולים להר בקדושה ומצטרפים לתפילות ולשיעורי התורה.

ישיבת הר הבית מקבלת את פני הבאים במאור פנים, ומשרה אווירה חמה וקדושה בעלייה להר.

אנו שמחים שבחרת לעלות בטהרה להר הבית.
לקראת העלייה להר הבית חשוב לדעת מספר דברים:

על פי המסורת, הר הבית הוא המקום הקדוש והחשוב ביותר בעולם.
מפאת גודל קדושתו, הכניסה להר הבית על פי ההלכה מותרת תוך הקפדה על כמה תנאים:

טבילה במקווה טהרה
לפני הכניסה להר.

נעילת נעליים מכובדות שאינן מעור.
ניתן לעלות יחפים או עם נעלי יום כיפור.

בתוך הר הבית הולכים במסלול ההיקפי, ולא נכנסים לתוך הרחבה המוגבהת במרכז ההר.

מתהלכים בהר הבית בנחת ובכבוד כפי שהולכים בארמון המלך.

לשליחת שמות לתפילה בהר הבית!

ניתן לשלוח שמות למספר הווצאפ: ⁦052-473-0876⁩ או בטל': 074-787-1553

לפני העליה

תרמו לישיבת הר הבית!

בזכותכם – קול התורה והתפילה ימשיך להישמע מדי יום בהר הבית.

אנחנו בחסדי ה' השליחים שלכם לבוא יום יום לדרוש למקום הקדוש. ללמוד ולהתפלל בהר הבית בשבילכם ועבורכם 🙏🏼

כפי שרואה כל מי שזוכה לעלות להר, העלייה הקבועה והמתמדת של הישיבה והכולל, הביאו לשינויים גדולים מאוד. בעבר לא היה ניתן אפילו למלמל, והיום מתקיימים בכל יום ויום תפילת שחרית ותפילת מנחה ושיעורי תורה בתוך הר הבית.
מצווה גדולה לתרום למען חיזוק התורה והתפילה בהר הבית!

תרמו עכשיו!
לחצו כאן לתרומה דרך bit

לתרומה בפייבוקס

הרב אלישע וולפסון | ראש הכולל

הרב אלישע וולפסון הוא יליד היישוב פסגות ותושב הישוב נריה. הוא בוגר הישיבה התיכונית "כינור דוד" וישיבת ההסדר צפת ובעל הסמכה לרבנות. הוא תלמידם של הרב שמואל אליהו, הרב בניהו ברונר, הרב עמיר כץ והרב אייל יעקובוביץ.
הרב שימש כר"מ שיעור א' ור"מ כולל ההלכה בישיבת ההסדר צפת. בשנת תשע"ו הוציא לאור חוברת ראשונה בסוגיית העלייה להר הבית: "לשכנו תדרשו ובאת שמה" שנמכרה בעותקים רבים בעברית ובאנגלית.
בשנת התשע"ט הוציא לאור את הספר 'הר הבית כהלכה' המקיף ובוחן את כל סוגיית העלייה להר הבית מכל צדדיה. בשנת תשפ"ג הוציא הרב את הספר "הר הבית כהלכה- כרך ב" ובו סוגיות הלכתיות עיוניות.

הרב וולפסון עוסק שנים רבות בהפצת יהדות וקירוב לבבות על ידי הופעות והתוועדויות של ניגון, שירה, סיפורים ודברי תורה, לציבור הרחב, לבתי ספר מכל המגזרים, לישיבות ואולפנות. כן מעביר הרב הרצאות בקהילות רבות סביב נושא העלייה להר הבית ובית המקדש, בצורה סוחפת ומיוחדת.
בתחילת שנת תשפ"א התחיל לעמוד בראשות כולל 'דרישת ציון' שאברכיו לומדים מדי יום בהר הבית ומתפללים תפילת מנחה במניין, בשילוב עם לימודי הלכה למבחני הרבנות הראשית.

הרב אליהו ובר | ראש הישיבה

הרב אליהו ובר הוא יליד שכונת נווה יעקב בירושלים ותושב העיר העתיקה. בוגר ישיבת "גרודנא" באשדוד וישיבת "אדרת אליהו" בעיר העתיקה. את הקרבה להר הבית ולמקדש ספג בנערותו, עת הגיע להתפלל וללמוד סביבות הר הבית בגיל מצוות. ראשו נתון בלימוד התורה יום ולילה והוא עסוק בהקפת שישה סדרי התלמוד והבבלי והירושלמי במשך שנים רבות. את סיומי המסכתות הוא עושה, איך לא, בהר הבית אליו עלה לראשונה לפני 12 שנים, למרות המחסומים המשפחתיים והקהילתיים.
בשנת תשע"ז התחיל לעלות בקביעות מדי יום להר הבית, ולאחר חצי שנה התבקש לעמוד בראשות ישיבה הר הבית שקמה באותם ימים. הוא מוביל בקביעות ובהתמדה את מניין תפילת שחרית, מוסר דבר תורה קבוע בבית המדרש שבהר הבית ומקבל את העולים החדשים והישנים במאור פנים ובאהבת ישראל גדולה.

הרב חיים עוזר חייט | נשיא הישיבה

הרב חיים עוזר חייט למד במתיבתא 'תפארת ירושלים' בניו-יורק כתלמיד מובהק של של הרב משה פיינשטיין זצ"ל וקיבל ממנו סמיכה לרבנות ודיינות. הוא תלמידו של הרב יוסף דוב הלוי סולוביצ'יק זצ"ל ובעל תואר שני בהצטיינות בחינוך מאוניברסיטת פרפיילד.
בין השנים תשל"ה – תשנ"א שימש כר"מ לתלמוד, לתנ"ך ולהלכה בישיבת 'אור תורה', וכיהן כרב בקהילת 'אוהב ישראל' בניו יורק.
הרב חייט עלה ארצה בשנת תשנ"ב וכיהן כראש ישיבת מכון פנזר במעלה מכמש. בהמשך חזר לארצות הברית וכיהן כראש ישיבת ורג'יניה. החל משנת תשע"ג הוא מכהן כראש ישיבת 'מגדל התורה' במודיעין.
בשנת תשע"ז התחיל להתעניין בסוגיית העלייה כהלכה להר הבית. הוא חקר את הנושא מהיבטים רבים והפך לתומך נלהב של הנושא. כיום הוא מכהן כנשיא ישיבת הר הבית וכולל דרישת ציון.

הזמנת הרצאה / חוג בית

רוצים שהרבנים שלנו יבואו אליכם לקהילה \ לישוב להעביר הרצאה על הר הבית?
מעוניינים לארגן חוג בית?