שיר חדש לפרשת פרה: "מים חיים"

שיר חדש לפרשת פרה: "מים חיים" – אלחנן מן הבאר וישיבת הר הבית
"השיר 'מים חיים' נכתב במטרה לקרב את מצוות פרה אדומה והטהרה אל הלב ואל התודעה של כל אחד מאיתנו" * אלחנן מן הבאר (29), נשוי + 5, מתגורר בישוב נריה, זמר ויוצר, לומד בישיבת הר הבית.

כל שנה אנחנו קוראים בתורה את פרשת פרה בחודש אדר. מצוות פרה אדומה נדמית לנו כדבר רחוק וכלל לא מציאותי. השיר 'מים חיים' נכתב במטרה לקרב את המצווה היקרה הזו אל הלב ואל התודעה של כל אחד מאיתנו. להיות טהור זה להיות שמח. זה לחזור לחיים. הכנת פרה אדומה כשרה היא בהישג ידינו, אם רק נרצה ונתאמץ.
ניתן לראות בטומאת המת כלא שסוגר את הנשמה שלנו שרוצה קדושה, מאסר שמונע ממנה לחיות חיים חופשיים של דבקות בה' אלוהינו. הדרך לצאת מבית האסורים היא על ידי הכנת פרה אדומה תמימה שלא עלה עליה עול (חופשיה מהטומאה).
את אפר הפרה מערבבים עם מים חיים ומזים על עצמנו על מנת להיטהר. כשאנו הופכים טהורים, גם הגוף משתחרר ("עצמותיי") ויכול לשמוח ולהאיר יחד עם הנשמה. בוידאו צילמנו את מקום שריפת הפרה הקדום בהר הזיתים, בו נמצאו שרידים רבים של בערה, מקווה טהרה ובור עצום שמתאימים בגודלו למדורה.
הממצאים נמצאים במדויק מול קודש הקדשים אשר בכיפת הסלע בקו מזרח-מערב. ישנם עדרים גדולים של פרות אדומות ברחבי העולם ולאחרונה גם בארץ ישראל. המשימה הנדרשת היא למצוא את פרה שהיא תמימה לגמרי בלי שערות שחורות או לבנות. "אדומה" אין משמעותו גוון של עגבניה, אלא הוא כולל גווני חום-אדום שונים, שאינם שחור או לבן. גם האזוב שנדרש להזאת מי אפר פרה מצוי בקלות – עשב ה"זעתר" (אזוב מצוי) הנפוץ בהרי יהודה והשומרון.
תהליך ההזאה והטהרה (כפי שנראה בקליפ):
1. ממלאים מים ממעיין מים חיים בכלי טהור,
2. מפזרים עליו אפר ("קידוש" בלשון המשנה, והוא נעשה ללא נעליים, מחשש שייטמאו).
3. טובלים את האזוב במים – מזים על האנשים שרוצים לטהר.
טמא מת שהיזו עליו מהאפר ביום השלישי וביום השביעי מאז שנטמא וטבל אחר כך במקווה, יוכל לזכות להיכנס לעזרת ישראל שבמקדש בטהרה ולעבוד שם את ה' בשמחה.
הוא יוכל להפריש חלה בטהרה ולהביא אותה לכהן במקום להשליך לפח. האדם הטהור יזכה לאכול מעשר שני בירושלים, להפריש תרומת מעשר ולקיים עוד מצוות רבות שאי אפשר לקיים בטומאה. זה בידינו.
אז למה אנחנו מחכים? אם אתה כהן טהור, אנו מחפשים אותך לפרויקט הפרה האדומה! התקשר עכשיו: אושר 052-468-6318

נהניתם?! שתפו...

שתפו בווצטאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו באימייל
שתפו בטוויטר

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.