תומכים ברב אריה ליפו!

תומכים ברב אריה ליפו! >>

הרב אריה ליפו, ר"מ בישיבת הר הבית קיבל ביום חמישי האחרון צו ממפקד מחוז ירושלים המונע את כניסתו להר הבית למשך שלושה חודשים.

הרב ליפו קיבל את הצו בתגובה למחאתו השקטה על הימצאותו של איש וואקף עוין, ידיד המחבל שרצח את אלי קיי הי"ד בסמיכות לעולי הר הבית.

הרב ליפו מגיע יום יום להר הבית כבר שנה וחצי כשליח עם ישראל כולו. אנו דורשים את חזרתו המידיית להר הבית וביטול הרחקתו!

***

הרב אריה ליפו, ר"מ בישיבת הר הבית קיבל אתמול (חמישי) צו ממשטרת מרחב דוד, המונע את כניסתו להר הבית במשך שלושה חודשים.

הרקע לצו ההרחקה הוא זעקתו של הרב ליפו על הטרדותיו החוזרות ונשנות של איש וואקף את קבוצות המתפללים היהודים בהר הבית. הרב ליפו משמש כר"מ בישיבת הר הבית ועולה להר הבית בקביעות מדי יום במשך השנה האחרונה.

הרב ליפו הגיב לצו ההרחקה שהוצא נגדו ואמר: "במסירות נפש אני מגיע מדי יום מרעננה להר הבית בכל מזג אוויר כדי להתפלל לשלום עם ישראל כולו. צריך לעשות סוף לביזיון ולהשפלה שאנשי הוואקף תומכי הטרור עושים בהר הבית כבשלהם ואנחנו עומדים מהצד מנגד. התגובה ההולמת לניסיון ההרחקה שלי תהיה התגברות העלייה היהודית להר כהלכה מתוך מורא מקדש".

מישיבת הר הבית נמסר בתגובה: "אנו מזועזעים מההחלטה הנבזית של משטרת הר הבית למנוע את עלייתו היומיומית של הרב ליפו להר הבית. בלתי נתפס שאותו איש וואקף, ידידו של המחבל שרצח את אלי קיי הי"ד ממשיך להסתובב חופשי במקום הקדוש, בעוד שהרב ליפו, שמגיע בכל יום ומקרין שלום לכל עבר, יימצא מחוץ להר הבית.

מחזקים את קול התורה בהר הבית

"נזכיר כי איש הוואקף המדובר הינו השיח' עומר אלכיסוואני, המשמש כמנהל מסגד אל-אקצא, הוא מיוזמי הקורס שארגנו אנשי חמאס בהר הבית יחד עם המחבל פאדי-אבו שחידם, שרצח את אלי קיי לפני חודש אחרי שיצא מהר הבית.

"למרות האתגרים, הקפדנו במשך השנים על קשר ידידותי ותיאום מלא עם המשטרה", מוסיפים בישיבה. "לצערנו אנו רואים כעת בצער שהמשטרה אינה מכבדת את הקשר, ומחליטה להרחיק בביזיון את אחד מרבני הישיבה אחרי פניות רבות מצידנו לנסות לבטלה".

מחזקים את קול התורה בהר הבית

 

נהניתם?! שתפו...

שיתוף ב whatsapp
שתפו בווצטאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו באימייל
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.