רבני הר הבית בדיון ראשון בהר הבית

רבני הר הבית בדיון ראשון בהר הבית

דיון ראשון של רבני הר הבית נערך השבוע (שלישי) בהר הבית. רבני הר הבית יתכנסו בכל חודש לדיון הלכתי מעמיק שיתקיים בהר הבית, אודות הלכות הר הבית שהתחדשו בשנים האחרונות, כשהעלייה בטהרה גוברת ומתקיימים מדי יום תפילות שחרית ומנחה.

הדיון ההלכתי עסק בנוסח הברכות שבהר הבית ובו השתתפו עשרות רבנים, ביניהם: הרב ישראל אריאל, ראש מכון המקדש, ראש ישיבת הר הבית הרב אליהו ובר, הרב אלישע וולפסון, ראש כולל הר הבית, הרב שמואל מורנו, הרב יצחק ברנד, הרב אריה ליפו ועוד.

השאלה שעמדה במרכז הדיון היא על אלו ברכות יש לחתום את החתימה המיוחדת שמקדש: "ברוך ה' אלקי ישראל מן העולם ועד העולם" ועל אילו ברכות עונים "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד".
הרב אליהו ובר, ראש ישיבת הר הבית אמר: "זו שמחה עצומה שתלמידי חכמים יושבים בהר הבית עצמו ודנים בנחת בהלכות הר הבית. שמחנו לפתוח בהלכות נוסח התפילה שעלו לדיון לאחר שמתקיימות מדי יום תפילות שחרית ומנחה בהר הבית. אחרי אלפיים שנה, אנו זוכים לדון בהלכות שתלמידים חכמים לא דנו בהם עד עתה".
יוזם פרויקט 'רבני הר הבית', הרב רועי זאגא סיכם את מהות השינוי של נוסח התפילה במקדש: "בבית המקדש אנו עומדים לפני ה', ואנחנו מרגישים שאנחנו לא רק מאמינים בה' ועונים 'אמן', ולכן אנו מכריזים בקול: ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד", הסביר. "בנוסף, במקדש כל יום הוא בבחינת יום הכיפורים, ולכן חתימת הברכות היא לא רק פניה אל ה' בלשון נוכח, אלא בלשון נסתר: ברוך ה' אלקי ישראל מן העולם ועד העולם".

נהניתם?! שתפו...

שיתוף ב whatsapp
שתפו בווצטאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו באימייל
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.