הלכות כניסת כוחות הביטחון להר הבית

הלכות כניסת כוחות הביטחון להר הבית

שוטר יקר, על פי המסורת היהודית הר הבית הוא המקום הקדוש והחשוב בעולם. זהו המקום ממנו הושתת העולם. על פי המסורת, הסלע הגדול שבמרכז ההר תחת כיפת הסלע הוא אבן השתיה אשר היה בבית המקדש בקודש הקודשים. הר הבית הוא הר המוריה בו הייתה עקידת יצחק. ובמקום הקדוש הזה נבנו בית המקדש הראשון ובית המקדש השני, ובו עתיד להיבנות בית המקדש השלישי. 

מפאת הקדושה הגדולה שיש להר הבית, הכניסה אליו מותרת על פי ההלכה רק בתנאים מסוימים ולמקומות מסוימים. זאת הסיבה שישנם רבנים אשר אוסרים את העלייה להר הבית. אך לאנשי כוחות הביטחון בוודאי שמותר ומצווה להיכנס להר הבית לצורך שמירת הביטחון במקום. עם זאת, שוטר שיש לו את האפשרות, חובה עליו להיטהר בטבילה במקווה לפני הכניסה לכל מתחם הר הבית.

 

כיצד שוטר נטהר לצורך עלייה להר הבית? 

מנקה את גופו וטובל במקווה כשר:

הכנה לטבילה – ניקוי כל הגוף על ידי מקלחת יסודית במים חמים הכוללת גם חפיפת השיער וסירוק שערות הראש והזקן (או הפרדת השערות עם היד במידה ואין מסרק), ניקוי הפה ע"י צחצוח שיניים, ניקוי האף והאוזניים, גזיזת ציפורניים במידת הצורך, הורדת פלסטרים, תחבושות וכל דבר מהגוף. 

לאחר מכן – יתבונן בכל גופו ויסתכל שלא נשאר שום לכלוך ודבר חוצץ על גופו, ושאין קשרים בשיער הראש והזקן.

לאחר מכן – טובל במקווה, יש להכניס את כל גופו ושערו שיהיה טבול בבת אחת בתוך המים.

לאחר טבילה במקווה אין צורך לטבול שוב גם אם עברו כמה ימים מאז הטבילה, אלא לאחר שיוצא מהגוף שכבת זרע (הן מחיי אישות והן מקרי לילה), אך לאחר שיצא שכבת זרע חובה לטבול שנית.

גם לאחר טבילה, אין להיכנס לאזור כיפת הסלע ללא צורך. 

 

איפה ניתן לטבול? 

מקווה המיועד לאנשי כוחות הביטחון המשרתים בהר הבית נמצא במבנה 'האידרא' מעל נקודת משטרת הכותל, בקומה 2. במידה והמקווה נעול ניתן לקבל את המפתח אצל האחמ"ש בכניסה למורשת הכותל. 

מקווה גברים נוסף יש ברחוב העומר 12 בעיר העתיקה.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן להתקשר:

הרב אליהו ובר – 0527630503

הרב אלישע וולפסון – 050-6963959

 

"שומרים הפקד לעירך כל היום וכל הלילה"

נהניתם?! שתפו...

שיתוף ב whatsapp
שתפו בווצטאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב email
שתפו באימייל
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.